Kategorie: Wszystkie | Warto odwiedzić
RSS
czwartek, 23 września 2010
Pozytywny wpływ na naukę

energia do nauki i edukacji Energia zawsze oznacza plus czas nauki. Nic nie zastąpi czasu poświęconego na wykonywania zadania. Nauka posługiwania się czasem ma kluczowe znaczenie dla studentów i specjalistów. Studenci potrzebują pomocy w nauce dla efektywnego zarządzanie czasem. Przydział ilości czasu w realistyczny sposób jest jeszcze bardziej efektywny nauki dla studentów i skutecznego nauczania na wydziale. Tak jak instytucja określa czas oczekiwania studentów, wykładowców, administratorów i innych profesjonalnych pracowników w taki sam sposób można ustalić poziom w oparciu o wysoką jakości nauczania dla wszystkich. Warto w nauce oczekiwać więcej, a dostaje się również i więcej. Wysokie oczekiwania są ważne dla wszystkich - dla słabo przygotowane, dla tych co chcą wywierać na sobie dobre wrażenie oraz tych co są jasno i dobrze zmotywowani. Studenci do wykonywania zadań oczekują również stania się samospełniającą się przepowiednią, gdy nauczyciele i instytucje posiadają wysokie oczekiwania dla siebie i dokonują dodatkowe wysiłki. Jest wiele dróg do nauki. I każdy z nas posiada odmienną.

Poprawne zasady nauki

czas na naukęŻycie nie jest sportem wiedzy. Studenci nie uczą się znacznie dużo, a przynajmniej Ci bardziej zdolniejsi. Po prostu siedzą oni w klasach i słuchają nauczycieli. Zapamiętywanie opakowaniach zadań i odpowiedzi jest bowiem najlepszą metodą ćwiczenia. Muszą mówić o tym czego się uczą. Cały czas pisać o tym, odnoszą się do doświadczeń i zastosować w codziennym życiu. Bardzo ważny jest dla poprawnego zapamiętywania wysiłek fizyczny. I oto również należy zadbać. Jeśli wiesz co wiesz i nie czego nie wiesz koncentrujesz się tak naprawdę na życiu. Studenci potrzebują odpowiednich informacji zwrotnej na temat wyników do korzystania z kursów. Podczas rozpoczynania pracy, studenci muszą pomóc w ocenie istniejącej wiedzy i kompetencji. W klasach, uczniowie posiadają częste możliwości wykonywania i odbierania sugestie dotyczące poprawy. W różnych punktach w szkole uczniowie muszą zastanowić się nad szansami czego się nauczyli, co jeszcze trzeba wiedzieć i jak oceniać samych siebie. Nauka nie jest wcale taka łatwa jak się nam to wydaje, ale przecież jest bardzo wiele skutecznych metod dobrego uczenia się.

Jak się dobrze uczyć?

nauka Ważne jest, aby umieć dobrze uczyć innych. Powinno się zachęcać uczniów do kontaktu między sobą niezależnie czy są oni już studentami, a może dziećmi w przedszkolu. Częsty kontakt uczniów i nauczycieli jest najważniejszym czynnikiem motywacji uczniów i zaangażowania. Dotyczy absolutnie wszystkich uczniów i pomaga przejść przez ciężkie czasy, a także niekiedy utrzymać pracę. Znając kilku nauczycieli oraz uczniów zwiększa się intelektualne zaangażowanie i zachęci do pracy. Myślenie o własnej wartości i planach na przyszłość również jest bardziej dorosłe. Warto również rozwijać wzajemności i współpracę wśród uczniów. Uczenia się jest lepsze, jeżeli wymaga większego wysiłku zespołowego. Dobre życie, jak dobrą praca jest wspólna i społeczna. Taki tryb nauki jest bardziej konkurencyjny i znacznie lepszy od izolowania się. Praca w grupie często zwiększa zaangażowanie w życiu prywatnym. Udostępnianie własnych pomysłów i odpowiedzi na reakcje innych zaostrza myślenie i pogłębia zrozumienie. Dlatego też warto kierować się tymi wskazówkami w życiu codziennym.

 
1 , 2